..:: videochat ::..

Ruletë e bisedave video 2023Choose your language:
af, am, ar, az, be, bg, bn, bs, ca, ceb, co, cs, cy, da, de, el, en, eo, es, et, eu, fa, fi, fr, fy, ga, gd, gl, gu, ha, haw, hi, hmn, hr, ht, hu, hy, id, ig, is, it, iw, ja, jw, ka, kk, km, kn, ko, ku, ky, la, lb, lo, lt, lv, mg, mi, mk, ml, mn, mr, ms, mt, my, ne, nl, no, ny, pa, pl, ps, pt, ro, ru, sd, si, sk, sl, sm, sn, so, sq, sr, st, su, sv, sw, ta, te, tg, th, tl, tr, uk, ur, uz, vi, xh, yi, yo, zh, zu,10 pyetje në lidhje me chat video

Komunikimi është një nga nevojat kryesore të një personi modern. Por dita e punës është rregulluar në atë mënyrë për shumicën prej nesh që të mund të flasim ashtu, të flasim për këtë vetëm vonë në mbrëmje, pas punës. Ka një vështirësi në zgjedhjen e një bashkëbiseduesi. Në fund të fundit, duhet të dilni nga shtëpia diku. Dhe nesër përsëri për të punuar ose për të studiuar. Dhe tani problemi i komunikimit është duke u përballur me një person modern: Unë dua, me të vërtetë dua të gjej një bashkëbisedues me të cilin thjesht mund të "bërtasësh" për jetën, të shaj dikë, të lavdërosh dikë, të diskutosh për filma të rinj ose filmin më të fundit më të mirë. Por në të njëjtën kohë nuk ka kohë fare të largohet nga shtëpia dhe të endet diku me qëllimin që vetëm të flasim. Dhe tani duket se nuk ka rrugëdalje. Por mos e humbni shpresën. Falë mjeteve moderne dhe Internetit të gjithëpushtetshëm, të gjithë sot mund ta gjejnë bashkëbiseduesin e tyre ideal direkt në internet. Rrjeti ka aq shumë burime për komunikim sa që një person modern nuk ka nevojë as të mendojë nëse të largohet nga shtëpia. Unë dua të flas për chat video. Ose më saktë, përgjigjuni 10 pyetjeve më të njohura në lidhje me chat në video. Pra, le të shkojmë:1. isfarë është një VIDEOCHAT?
Biseda me video sot është kryesisht një burim për komunikim midis njerëzve të ndryshëm nga vende të ndryshme. Ka, natyrisht, burime që orientohen në një gjuhë të veçantë ose në një vend të veçantë. Por për pjesën më të madhe, ky burim është shumëkombësh. Këtu, njerëzit komunikojnë duke përdorur një aparat fotografik. Bashkëbiseduesit shohin dhe dëgjojnë njëri-tjetrin, kështu që procesi i komunikimit është shumë, shumë i ngjashëm me takimin në realitet. Dallimi i vetëm është se ju nuk keni pse të trajtoni askënd me çaj 8)
2. Cili është ndryshimi midis VIDEO KAPITULLI dhe RULETTE nga një CHAT VIDEO e thjeshtë?
Ekzistojnë disa lloje dhe lloje të bisedave video. Ju thjesht mund të zgjidhni një bashkëbisedues dhe të filloni një bisedë. Dhe mund të përdorni burimet e ruletës video chat dhe ta bëni komunikimin gjithnjë e më ekstrem për veten tuaj. Edhe për bashkëbiseduesin. Isfarë është ekstreme? Fakti që askush nuk zgjedh bashkëbiseduesin. Bashkëbiseduesi në këtë bisedë ofrohet krejt rastësisht. Ju nuk mund të dini paraprakisht asgjë për atë person me të cilin do të komunikoni gjatë momenteve të ardhshme (ose minuta ose madje edhe orë). Gjithçka është e rastësishme këtu: zgjedhja e bashkëbiseduesit, koha e komunikimit, gjuha e komunikimit, temat për komunikim, etj, etj, etj., Etj. Kjo është një ruletë tërheqëse video chat për shumicën e njerëzve që shkojnë atje vetëm për të biseduar.
3. Kush mund të jetë anëtar i Chat Video Roulette?
Në fakt, në përgjithësi nuk ka kufizime. Sigurisht, një pjesëmarrës nuk mund të jetë një person nën 18 vjeç. Prandaj, nëse një djalë ose vajzë e re është mbi 18 vjeç, atëherë MIREL SE VINI.ChattRoulette moderne ofron shumë forma të komunikimit. Ky është komunikim në një dhomë të përbashkët, dhe komunikim në privat, i ashtuquajturi komunikim privat me bashkëbiseduesin. Në çdo rast, pjesëmarrësi mund të jetë absolutisht dikush mbi 18 vjeç. Nuk ka absolutisht asnjë kufizim në pikëpamjet gjinore, politike dhe fetare, dhe kufizime të tjera përveç moshës. Prandaj, njerëzit me interesa dhe nivele të ndryshme zhvillimi takohen këtu. Dhe është shumë, shumë interesante. Sidomos kur e dini me siguri se aq më shumë nuk ka gjasa ta shihni këtë person, veçanërisht në jetën reale.
4. Paguar apo falas?
Shumica e funksioneve në video chat Roulette janë plotësisht falas. Por ka edhe oferta të paguara. Këto janë, si rregull, opsione shtesë që mund të zgjidhni, ose mund të zgjidhni të mos bëni. Për më tepër, për pjesën më të madhe është e mjaftueshme komunikimi falas. Pra, le të kuptojmë se çfarë ruletë do të ofrohet falas në video chat, dhe çfarë paguhet.
Këtu janë tiparet falas:
Komunikim
 • me një bashkëbisedues të rastësishëm • aftësia për të refuzuar të komunikojnë me një person specifik


 • mundësia e zgjedhjes së gjuhës së komunikimit dhe bashkëbiseduesit nga një vend tjetër ose qytet i veçantë
  Dhe këtu janë tiparet e paguara:
 • Shtoni një person të rastit në listën e partnerëve të rregullt të komunikimit


  Tranzicioni 97 007 në një zonë private për komunikim


  Marrja e shpërblimeve speciale nga një burim në mënyrë që të përmirësojë cilësinë e komunikimit
  Sigurisht, ka pika shtesë që në secilën ruletë chat video mund të ndryshojnë pak. Por unë kam renditur pikat kryesore.
  5. Po sikur bashkëbiseduesi nuk ju pëlqen?
  Në fakt, sot gjithçka është bërë në mënyrë që çdo vizitor i ruletës video chat të ndjehet rehat dhe besim. Por akoma, jo të gjithë, larg nga të gjithë partnerët e komunikimit, mund të na pëlqejnë. Gjithçka është saktësisht e njëjtë si në jetën reale. Ne na pëlqen dikush dhe vazhdojmë të komunikojmë me këtë person. Dhe dikush nuk na përshtatet fare, dhe unë nuk dua të komunikoj me këtë person. Por nëse në jetën reale është e vështirë për ne të refuzojmë të komunikojmë me ata që nuk na pëlqejnë, atëherë në internet është mjaft e lehtë për të arritur atë që duam. Dhe nëse papritmas nuk ju pëlqeu personi me të cilin po flisni, atëherë është shumë, shumë e thjeshtë ta fikni. Kjo mund të bëhet me një buton të vetëm të quajtur "tjetër". Në anglisht, kjo buton quhet: "tjetër". Mjafton të shtypni këtë buton, pasi të ju ofrohet kandidati tjetër për një bashkëbisedues ideal për komunikim.
  Sigurisht, kjo është e gjitha e thjeshtë dhe e thjeshtë. Por gjithashtu duhet të përgatiteni për faktin që ju, si bashkëbisedues, mund të fikeni. Dhe ju thjesht mund të ndërroheni dhe të këmbeheni për një person tjetër.Dhe këtu nuk mund të bësh asgjë, në fakt. Pra, një buton i vetëm "tjetër" dhe voila, ju tashmë keni një partner të ndryshëm komunikimi përpara ekranit të kompjuterit.
  6. Whatfarë është "komunikimi privat" dhe si ta arrijmë atë?
  Everydo Roulette Chatt ka disa dhoma bisede. Por ka dy kryesore:
  1. total  2. private
  Nën dhomën e përbashkët i referohet të gjithë hapësirës së burimit. Dhe këtu rregullat janë të njëjta për të gjithë. Do komunikim në dhomën e përbashkët është i rastësishëm. Dhe procesi i komunikimit vazhdon saktësisht derisa njëri prej pjesëmarrësve në këtë proces të klikojë butonin "tjetër". Sapo shtypet ky buton (pavarësisht nga kush), komunikimi do të përfundojë.
  Por ekziston një përjashtim i këndshëm nga rregulli i përgjithshëm. Gjëndet në faktin se të gjithë, nëse dëshirojnë, mund të fitojnë qasje në një dhomë private. Një dhomë private është një hapësirë ​​e veçantë dhe e mbrojtur në burimin Roulette, kur komunikimi zgjat për aq kohë sa dëshironi dhe për një çast ose duke shtypur një buton të vetëm, ky komunikim nuk mund të ndalet. Komunikimi privat nënkupton para së gjithash komunikimin në privat ku asnjë i huaj nuk mund të depërtojë. Ky komunikim, kur mund të përballoni pak më shumë sesa në dhomën e zakonshme. Dhe është komunikim privat që paguhet në shumicën e ruletave të bisedave video. Për të ftuar një bashkëbisedues specifik në një zonë private të komunikimit, mjafton të paguani për këtë komunikim dhe voila, dhoma do të jetë e hapur dhe biseda do të vazhdojë pa kufizime. Shtë ky lloj komunikimi privat që tërheq shumicën e vizitorëve në ruletë chat video.
  Sigurisht, disa kufizime ekzistojnë këtu, në zonën e komunikimit privat. Por për pjesën më të madhe, këto kufizime mund të lexohen para se të paguhet kjo zonë e privatësisë.
  7. Whatfarë ju duhet të komunikoni në Roulette VIDEO CHAT?
  Komunikimi, dhe çdo (madje edhe jashtë linje) kërkon mjete dhe burime të caktuara. Nëse flasim për komunikim në ruletën e bisedës video, atëherë na duhen kërkesa të caktuara për fonde. Në fakt, pothuajse çdo person modern mund të shkojë lehtësisht në faqen e internetit Roulette Videochat dhe të fillojë komunikimin me çdo person të rastit.
  Pra, këtu janë ato, kërkesat më minimale për ato që ju duhet të bisedoni në ChatRoulette:
  Kompjuter
 • me fuqi të mjaftueshme për të zhvilluar një takim në format video


 • mikrofon me cilësi të mirë


 • kamera në internet
  Në parim, kjo është gjithçka që nevojitet për të komunikuar mbi këtë burim. Natyrisht, kërkesat për mikrofon dhe një kamerë madje duhet të mbivlerësohen. Mikrofoni duhet të jetë me cilësi të shkëlqyeshme.Një mikrofon i mirë është një lloj mjeti më i rëndësishëm për një komunikim të suksesshëm.
  Një kamerë në internet është gjithashtu një pikë shumë e rëndësishme. Një kamerë e mirë në internet duhet të lehtësojë transferimin e fotove dhe videove pa ngadalësime. Asgjë nuk duhet të ndërhyjë në komunikimin e njerëzve në të dy anët e kamerës.
  Dhe natyrisht, kompjuteri vetë duhet të jetë mjaft i fuqishëm në mënyrë që asgjë të ngadalësohet. Kështu që asgjë nuk ndërhyn në komunikim.
  8. A mund të vendos kriteret e kërkimit për bashkëbiseduesin?
  Roulette video chat është, para së gjithash, një kalim kohe argëtuese. Prandaj, nuk është sekret që çdo vizitor vjen këtu me qëllim që të argëtohet dhe të bisedojë me njerëz të tjerë interesant. Dhe zgjedhja e rastit e një partneri komunikimi është gjithashtu mjaft argëtuese. Por ndonjëherë dua të flas, megjithëse me një partner të rastësishëm, por me parametra të caktuar të komunikimit. Prandaj, pronarët dhe zhvilluesit janë duke u përpjekur dhe duke bërë gjithçka që është e mundur në mënyrë që secili vizitor i ruletës video chat të mund të komunikojë pa problem jo vetëm askënd, por dijeni se kush do të ofrohet si bashkëbisedues. Të paktën përafërsisht. Në shumicën e burimeve për ruletë chat video sot mund të zgjidhni partnerë sipas parametrave të mëposhtëm:
 • pol • vjeç • uvlecheniya • Vendi • Zona • gorod • gjuhë

 • Janë këto parametra që janë propozuar të zgjedhin, siç thonë ata, bashkëbiseduesin më vete. Dhe secili vizitor i ruletës chat video mund të përfitojë nga e drejta për të zgjedhur ose thjesht t'i injorojë ato dhe të fillojë një komunikim vërtet emocional dhe të gjallë në internet.
  9. Pse mund të ndalohet ruleta në video chat?
  Përkundër faktit që video ruleta chat është krijuar për komunikim midis njerëzve, gjithmonë ekziston rreziku që të ndalohet. Le të shohim se çfarë saktësisht mund të ndalohet çdo vizitor i këtij burimi të mrekullueshëm. Në thelb, ndalimi i imponimit të përdoruesve që shkelin ndalimet e mëposhtme:
 • fyerja në çdo formë nderi dhe dinjiteti të një personi. Në përgjithësi, çdo fyerje mund të çojë në ndalim. Prandaj, baza e çdo komunikimi mbi këtë burim është mirësjellja dhe respekti i ndërsjellë. • reklamat e çdo gjëje. Ndalohet reklamimi. Dhe kjo është e drejtë. Në fund të fundit, faqja u krijua në mënyrë që njerëzit të mund të flasin dhe të shkëmbejnë mendime, dhe të mos dëgjojnë reklama për një produkt ose shërbim. • Çmenduri
 • pa pëlqimin e ndërsjellë dhe vetëm në zonën private. • Spam
 • është gjithashtu i ndaluar. Megjithatë, unë mendoj se askush nuk do ta pëlqejë atë nëse e përdorin atë vetëm si një platformë për spam.Ndalimet janë të thjeshta dhe të drejtpërdrejta. Nëse bashkëbiseduesi juaj i shkel ato dhe në këtë mënyrë ju pengon të shijoni komunikimin, atëherë gjithmonë mund të ankoheni për këtë tek administratori i projektit. Aksioni do të ndërmerret shumë, shumë shpejt. Vërtetë, nëse ka një ankesë, atëherë një ndalim i menjëhershëm nuk do të pasojë. Por një paralajmërim do të kërkohet. Nëse ka disa ankesa nga njerëz të ndryshëm, atëherë ndalimi mund të jetë i shpejtë dhe pa asnjë paralajmërim.
  10. Kush mund të përfitojë nga RULETTI I KAPITULLIT VIDEO?
  Në botën moderne, shumica e njerëzve janë shumë, shumë të kufizuar në komunikim. Prandaj, burime të tilla si ruleta chat video mund të jenë jo vetëm një mënyrë për t'u argëtuar, por edhe një terren trajnimi. Për kë? Për shumë, shumë njerëz. Për shembull, ky burim mund të jetë i dobishëm për njerëzit e mëposhtëm:
 • Për ata që janë të trembur për të komunikuar me njerëzit në jetën reale. • Për ata që e kanë të vështirë të refuzojnë një kërkesë nga njerëzit. Këtu thjesht mund të mësoni se si të transferoni së pari vëmendjen te një person tjetër. Por kjo gjithashtu mund të jetë një rrezik. Në të vërtetë, në jetën reale, nuk mund të fikësh një person dhe të ndalosh së foluri në sekondë. • Për ata që kërkojnë një shok shpirti ose thjesht mësojnë të komunikojnë me seksin e kundërt. • është i thjeshtë për ata që duan dhe komunikojnë me njerëzit.

 • Pra, çfarëdo që të thotë, ChattRoulette gjithmonë do të gëzojë respekt shumë të merituar në mesin e shumë njerëzve të planetit tonë të mrekullueshëm. Dhe kjo është mirë. Kjo do të thotë që njerëzit janë ende të interesuar për komunikim të gjallë me llojin e tyre.  .
  Пользовательское соглашение, Политика конфиденциальности, Правила