..:: videochat ::..

Рулет за видео разговор 2023Choose your language:
af, am, ar, az, be, bg, bn, bs, ca, ceb, co, cs, cy, da, de, el, en, eo, es, et, eu, fa, fi, fr, fy, ga, gd, gl, gu, ha, haw, hi, hmn, hr, ht, hu, hy, id, ig, is, it, iw, ja, jw, ka, kk, km, kn, ko, ku, ky, la, lb, lo, lt, lv, mg, mi, mk, ml, mn, mr, ms, mt, my, ne, nl, no, ny, pa, pl, ps, pt, ro, ru, sd, si, sk, sl, sm, sn, so, sq, sr, st, su, sv, sw, ta, te, tg, th, tl, tr, uk, ur, uz, vi, xh, yi, yo, zh, zu,10 прашања во врска со видео разговор

Комуникацијата е една од главните потреби на модерната личност. Но, работниот ден е распореден на таков начин за повеќето од нас што можеме да зборуваме исто така, да разговараме за тоа само доцна во вечерните часови, после работа. Има потешкотии при изборот на соговорникот. На крајот на краиштата, некаде треба да ја напуштите куќата. И утре повторно да работиме или да учам. И сега, проблемот со комуникацијата се соочува со модерна личност: Сакам, навистина сакам да најдам соговорник со кого може само да „гужваш“ за животот, да скараш некого, да фалиш некого, да разговараш за нови филмови или за најновиот врвен филм. Но, во исто време нема време воопшто да ја напушти куќата и да талка некаде со цел само да зборуваме. И сега се чини дека нема излез. Но, не очајувај. Благодарение на современите средства и семоќниот Интернет, секој денес може да го најде својот идеален соговорник директно на Интернет. Мрежата има толку многу ресурси за комуникација што модерната личност дури не треба да размислува дали да си замине од дома. Сакам да зборувам за видео разговор. Или поточно, одговорете на 10-те најпопуларни прашања во врска со видео разговор. Па, ајде да одиме:1. Што е ВИДЕОХАТ?
Видео разговорот денес е првенствено ресурс за комуникација помеѓу различни луѓе од различни земји. Секако, постојат ресурси кои се ориентирани на еден посебен јазик или на одредена земја. Но, во најголем дел, овој ресурс е мултинационален. Тука, луѓето комуницираат со помош на видео камера. Соговорниците се гледаат и слушаат едни со други, така што процесот на комуникација е многу, многу сличен на средбата во реалноста. Единствената разлика е во тоа што не треба да третирате никого со чај 8)
2. Која е разликата помеѓу ВИДЕО ПОГЛАВЈЕ и РУЛЕТТА од едноставен ВИДЕО-ЧАТ?
Постојат неколку типови и видови видео разговори. Можете едноставно да изберете соговорник и да започнете разговор. И, можете да ги користите ресурсите на рулет за видео разговори и да ја направите комуникацијата се повеќе и поекстремни за себе. И за соговорникот исто така. Што е екстремно? Фактот дека никој не го избира соговорникот. Соговорникот во овој разговор се нуди доста случајно. Однапред не можете да знаете ништо со тоа лице со кое ќе комуницирате во текот на следните моменти (или минути, па дури и часови). Сè е случајно тука: изборот на соговорникот, времето на комуникација, јазикот на комуникацијата, темите за комуникација и така натаму, итн. Ова е атрактивна рулет за видео разговор за повеќето луѓе кои одат таму само за да разговараат.
3. Кој може да биде член на Видео разговор со рулет?
Всушност, воопшто и нема ограничувања. Се разбира, учесник не може да биде личност под 18 години. Затоа, ако еден млад маж или девојче е над 18 години, тогаш Добредојдовте.Современиот ChattRoulette нуди многу форми на комуникација. Ова е комуникација во заедничка просторија, и комуникација во приватна, таканаречена приватна комуникација со соговорникот. Во секој случај, учесникот може да биде апсолутно секој над 18 години. Освен возраста, апсолутно нема ограничувања на полот, политичкиот и религиозниот поглед и другите ограничувања. Затоа, луѓето со различни интереси и нивоа на развој се среќаваат тука. И тоа е многу, многу интересно. Особено кога со сигурност знаете дека толку повеќе веројатно нема да ја видите оваа личност, особено во реалниот живот.
4. Платено или бесплатно?
Повеќето од функциите на видео разговор Рулет се целосно бесплатни. Но, има и платени понуди. Овие, како по правило, дополнителни опции можете да изберете или можете да изберете да не. Покрај тоа, во најголем дел е доволна бесплатна комуникација. Значи, ајде да дознаеме што рулет ќе се нуди бесплатно на видео разговор и што се плаќа.
Еве ги бесплатните карактеристики:
 • комуникација со случаен соговорник • можност да одбие да комуницира со одредена личност


 • можност за избор на јазик на комуникација и соговорник од друга земја или одреден град
  И тука се платените карактеристики:
 • Додадете случаен човек на списокот на редовни партнери за комуникација


  Транзиција на 97 007 во приватна зона за комуникација


 • добивање специјални бонуси од ресурс со цел да се подобри квалитетот на комуникацијата
  Се разбира, има дополнителни поени што на секој рулет за видео разговор може да се разликуваат малку. Но, ги наведов главните точки.
  5. Што ако соговорникот не сака?
  Всушност, денес сè е направено така што секој посетител на рулет за видео разговор се чувствува пријатно и самоуверено. Но, можеби, не сите, далеку од сите комуникациски партнери, можеби ќе сакаме. Сè е точно исто како и во реалниот живот. Ние сакаме некого и продолжуваме да комуницираме со оваа личност. И некој воопшто не ни одговара, и јас не сакам да комуницирам со оваа личност. Но, ако во реалниот живот е тешко за нас да одбиеме да комуницираме со оние што не ги сакаме, тогаш преку Интернет лесно е да се постигне она што го сакаме. И, ако одеднаш не ви се допадна личност со која зборувате, тогаш е многу, многу лесно да го исклучите. Ова може да се направи со едно копче наречено "следно". На англиски, ова копче се вика: „следно“. Доволно е да го притиснете ова копче, веднаш штом ќе го понудите следниот кандидат за идеален соговорник за комуникација.
  Се разбира, сето ова е лесно и едноставно. Но, исто така треба да бидете подготвени за фактот дека вие, како соговорник, можете да бидете исклучени. И, може да се префрлиш и размениш за друго лице.И тука не можете да направите ништо, всушност. Значи, едно единствено копче „следно“ и voila, веќе имате различен комуникациски партнер пред екранот на компјутерот.
  6. Што е „приватна комуникација“ и како да се добие?
  Секој рулет на Чат има неколку простории за разговори. Но, постојат две главни:

   година


  1. вкупно  2. Приватна
  Под заедничката просторија се однесува на целиот простор на ресурсот. И тука правилата се исти за секого. Секоја комуникација во заедничката просторија е случајна. И процесот на комуникација продолжува точно додека еден од учесниците во овој процес не кликне на копчето "следно". Веднаш штом ќе се притисне ова копче (без разлика од кого), комуникацијата ќе прекине.
  Но, постои пријатен исклучок од општото правило. Лежи во фактот дека секој, по желба, може да добие пристап до приватна просторија. Приватна просторија е посебен и заштитен простор на ресурсот Рулет, кога комуникацијата трае онолку долго колку што сакате и за еден момент или со притискање на едно копче, оваа комуникација не може да се запре. Приватна комуникација пред сè значи комуникација во приватна сопственост каде никој странец не може да навлезе. Оваа комуникација, кога можете да си дозволите малку повеќе отколку во заедничката просторија. И тоа е приватна комуникација која се плаќа на повеќето рулет за видео разговор. За да поканите специфичен соговорник во приватна комуникациска зона, доволно е да платите за оваа комуникација и voila, просторијата ќе биде отворена и разговорот ќе продолжи без ограничувања. Тоа е овој вид приватна комуникација што ги привлекува повеќето посетители на рулет за видео разговор.
  Секако, тука постојат ограничувања, во зоната на приватна комуникација. Но, во најголем дел, овие ограничувања можат да се прочитаат пред да се плати оваа зона за приватност.
  7. Што ви е потребно за комуникација во рулет ВИДЕО ЧАТ?
  Комуникацијата и која било (дури и присутна) бара одредени средства и ресурси. Ако зборуваме за комуникација во рулет за видео разговори, тогаш ни требаат одредени барања за средства. Всушност, скоро секој современ човек лесно може да оди на веб-страницата на Videochat Roulette и да започне да комуницира со која било случајна личност.
  Значи, еве ги, најниските минимални услови за тоа што треба да разговарате во ChatRoulette:
 • компјутер со доволно моќ да одржи состанок во видео формат


 • микрофон со добар квалитет


  Веб-камера

 • Во принцип, ова е сè што е потребно за да се комуницира на овој ресурс. Секако, барањата за микрофон и веб-камера дури треба да бидат преценети. Микрофонот мора да биде со одличен квалитет.Добар микрофон е еден вид најважни средства за успешна комуникација.
  Веб-камерата е исто така многу важна точка. Добрата веб-камера треба да го олесни преносот на слики и видео без забавувања. Ништо не треба да се меша во комуникацијата на луѓето од двете страни на фотоапаратот.
  И, природно, самиот компјутер мора да биде доволно моќен, така што ништо не забавува. Така што ништо не се меша во комуникацијата.
  8. Дали можам да ги поставам критериумите за пребарување на соговорникот?
  Рулет за видео разговор е, пред сè, забавно поминување на времето. Затоа, не е тајна дека секој посетител доаѓа тука со цел да се забавува и разговара со други интересни луѓе. И случајниот избор на партнер за комуникација е исто така доста забавен. Но, понекогаш сакам да разговарам, иако со случаен партнер, но со одредени комуникациски параметри. Затоа, сопствениците и развивачите се обидуваат да сторат сé што е можно, така што секој посетител на рулет за видео разговор може да комуницира без проблеми не само со некој, туку знаете за тоа кој ќе биде понуден како соговорник. Барем приближно. На повеќето извори за рулет за видео разговор денес можете да изберете партнери според следниве параметри: • година
 • година

 • земја • област • city • јазик

 • Токму овие параметри се предложени да изберат, како што велат, соговорникот сами. И секој посетител на рулет за видео разговор може да го искористи правото на избор или едноставно да ги игнорира и да започне навистина емотивна и живописна комуникација преку Интернет.
  9. Зошто рулет може да се забрани во видео разговорот?
  И покрај фактот дека рулетот за видео разговор е создаден за комуникација меѓу луѓето, секогаш постои опасност да се забрани. Ајде да видиме за што точно може да се забрани секој посетител на овој прекрасен ресурс. Во основа, забрана за наметнување на корисниците кои ги кршат следниве забрани:
 • навреда во каква било форма на чест и достоинство на една личност. Во принцип, секоја навреда може да доведе до забрана. Затоа, основата на секоја комуникација за овој ресурс е учтивост и меѓусебно почитување. • рекламирање на било што. Забрането е рекламирање. И така е. На крајот на краиштата, страницата е креирана така што луѓето ќе можат да зборуваат и разменуваат мислења, а не да слушаат реклами за некој производ или услуга. • Вулгарност
 • без меѓусебна согласност и само во приватната зона. • Забранет е и спам на
 • . Сепак, мислам дека никој нема да го сака, ако го користат само како платформа за спам.Забраните се едноставни и јасни. Ако вашиот соговорник ги крши и со тоа ве спречува да уживате во комуникацијата, тогаш секогаш можете да му се пожалите на администраторот на проектот. Акцијата ќе се преземе многу, многу брзо. Точно, ако има една поплака, тогаш не следува моментална забрана. Но, ќе биде потребно предупредување. Ако има неколку поплаки од различни луѓе, тогаш забраната може да биде брза и без никакви предупредувања.
  10. Кој може да има корист од ВИДЕО ПОГЛАВЈЕ РУЛЕТ?
  Во современиот свет, мнозинството луѓе се многу, многу ограничени во комуникацијата. Затоа, ресурсите како што е рулет за видео разговор може да бидат не само начин за забава, туку и терен за обука. За кого? За многумина, многу луѓе. На пример, овој ресурс може да биде корисен за следниве луѓе:
 • за оние што се срамат да комуницираат со луѓето во реалниот живот. • за оние на кои им е тешко да ги одбијат барањата од луѓето. Овде можете само да научите како прво да го свртите вниманието кон друго лице. Но, ова исто така може да биде опасност. Навистина, во реалниот живот, вие не можете само да исклучите личност и да престанете да зборувате во секунда. • за оние што бараат сродна душа или само учат да комуницираат со спротивниот пол. • е едноставен за оние кои сакаат и комуницираат со луѓето.

 • Значи, што и да се каже некој, ChattRoulette секогаш ќе ужива многу заслужена почит кај многу луѓе на нашата прекрасна планета. И тоа е добро. Ова значи дека луѓето сè уште се заинтересирани за жива комуникација со свој вид.  .
  Пользовательское соглашение, Политика конфиденциальности, Правила